ortopedická lamelová matrace ZORA, termopur

New product

lamelove-matrace

Jelínek

Matrace ZORA TERMOPUR je kvalitní lamelová zónová ortopedická matrace, která byla vyvinuta pro náročné zákazníky. Charakteristickým znakem je možnost regulovat tuhost pružení v libovolných částech – zónách matrace.  Investujte do matrace s obnovitelnou životností!

11 650 Kč s DPH

2 - 3 týdny

Parametry

Roznášecí vrstvatermopur

Více informací

Ortopedická lamelová MATRACE ZORA, roznášecí vrstva TERMOPUR / doprava zdarma

Zajímá Vás jiná roznášecí vrstva? Klikněte na ni níže.

Zónová ortopedická lamelová matrace ZORA byla vyvinuta pro náročné zákazníky. Má stejně jako matrace SÁRA klasik tři podélné pružící nosníky vyrobené z vysoce kvalitní PUR pěny a pružný lamelový rošt zabudovaný uvnitř matrace.

Zásadní rozdíl však je v možnosti regulovat tuhost pružení v libovolných částech – zónách matrace. Do otvorů v nosnících je možno vkládat nebo zpět vyjímat jádra z PUR pěny různé tvrdosti a tím nastavit odlišné pružení v požadovaných zónách, případně změnit pružení celé matrace. Varianty zónového nastavení jsou  30-150 kg.

Matrace se nechají jednoduše rozdělat na jednotlivé části a tyto případně v budoucnu vyměnit - matrace mají obnovitelnou životnost!

Standardně dodáváme matraci nastavenou na střední váhovou kategorii. Jádra různé tuhosti jsou součástí dodávky.

Pro správnou funkci matrací je důležité, aby ležely na pevném a rovném podkladu, např. hustý laťový rošt, deska, podlaha. Matrace je vhodné umístit do postelí s bočnicemi, kde jsou zapuštěny cca 4 - 5 cm v rámu postele.

Záruční lhůta je 5 let, s vyjímkou PUR nosníků, na které je záruka 24 měsíců.

Matrace se dodává přeložena na třetiny v přepravní tašce o rozměru cca 70 x 50 x 90 cm.

Do postelí bez bočnic doporučujeme matraci se zpevněnou hranou, s příplatkem 1.320,- Kč s DPH.

Roznášecí vrstvy

Na pružný lamelový rošt matrace je položena roznášecí vrstva, zajišťující rovnoměrné rozložení váhy těla. Zákazník si může vybrat roznášecí vrstvu matrace z tzv. studené PUR pěny, Talalay latexu, NAWAPURU, TERMOPURU, CELLPURU nebo luxusní latexové pěny EMBRACE.

Studená PUR pěna se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Je to vysoce prodyšný materiál, který má na vrchní straně drobné výstupky – nopky. Ty ještě více provzdušňují povrch matrace a omezují tak výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. V neposlední řadě působí nopky jemným masážním efektem.

Výška matrace s PUR pěnou je 15 cm.

TERMOPUR - visko-elastická ( tzv. líná, termo) pěna, obsahující visko-elastickou přísadu, která zaručuje velmi příjemnou měkkost povrchu matrace. Pěna TERMOPUR se dokáže velmi citlivě přizpůsobit teplotě a tvaru těla. Visko-elastická pěna TERMOPUR je po celé ploše vybavena změkčujícími nopky, zaručujícími dokonalé změkčení a provzdušnění. Pěna TERMOPUR je vždy dodávána v kombinaci s 2cm silnou pěnou DURÉN KOMFORT. Jedná se o nejměkčí roznášecí vrstvu.

Roznášecí vrstvu TERMOPUR doporučujeme zvláště citlivým jedincům, vyžadujícím příjemnou měkkost povrchu matrace.Výška matrace v tomto provedení je 17 cm.

EMBRACE - první „líná, termo“ pěna z vysoce komfortní latexová pěny, s visko-elastickým efektem (citlivá přizpůsobivost teplotě a tvaru) s otevřenou strukturou latexových buněk. Zajišťuje jedinečnou termoregulaci a prodyšnost. Tělo dokonale podepře, nevytváří žádný protitlak a umožňuje tak snadné otáčení. Latexová pěna EMBRACE je vždy dodávána v kombinaci s 2cm silnou pěnou DURÉN KOMFORT.

Výška matrace v tomto provedení je 17 cm.

TALALAY LATEX je vyroben speciální metodou ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. Charakteristickou vlastností tohoto materiálu je jeho vysoká bodová elasticita a uchování pružnosti a nosnosti i po mnohaletém používání. Svými otevřenými póry zaručuje výborné provzdušnění a tepelnou pohodu.

Výška matrace s TALALAY latexem je 15 cm.

NAWAPUR - přírodní, ekologická, prodyšná BIO pěna, jejíž hlavní složkou je rostlinný výtažek z byliny skočce obecného, známý jako ricínový olej. Pěna má vynikající mechanické vlastnosti (pevnost, pružnost, elasticitu).

Výška matrace s pěnou NAWAPUR je 17 cm.

CELLPUR - vysoce prodyšná pěna. Tato komfortní pěna v kombinaci s vláknem TENCEL otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Vlákno přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou posléze rychleji uvolňuje zpět do okolního prostředí. Ve srovnání s ostatními vlákny vykazuje TENCEL nejvyšší schopnost absorpce vlhkosti. Vzniká tak suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici.

Výška matrace s pěnou CELLPUR je 17 cm.

 

Snímatelné potahy

Matrace jsou opatřeny snímatelným potahem, prošitým antialergickou vrstvou z dutého vlákna. Potah matrace si může zákazník vybrat v několika variantách: 

* Potah BAVLNA – je vyroben ze 100% bavlny, vhodný pro alergiky a astmatiky. Pratelný do 90°C.

* Potah ALOE VERA –obsahuje výtažek rostliny Aloe Vera , která se vyznačuje svými hojivými účinky na kůži (pomáhá hojit a regenerovat). Aroma rostliny zabraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganismy a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje vysokou absorpcí vlhkosti a je vhodný pro alergiky. Pratelný do 60°C.

* Potah Micro Active – se skládá ze tří vrstev, což zaručuje dobrý odvod vlhkosti a prodlouženou životnost. Přírodní úprava GREENFIRST je vytvořena na bázi esenciálních olejů citrónů, levandule a eukalyptu. Vyznačuje se schopností aktivně ničit plísně a odpuzovat roztoče. Tyto vlastnosti vydrží až 30 vyprání potahu. Pratelný do 60°C.

  

Své vynikající vlastnosti potvrdila matrace ZORA při zkoušce mechanických vlastností ve zkušebně nábytku v Brně.

Od roku 2006 je matrace Zora nositelem prestižního ocenění "ČESKÁ KVALITA NÁBYTEK".

Matraci ZORA lze vyrobit v libovolném rozměru dle Vašeho požadavku. Maximálně však do rozměru 120x240 cm. Potom se již jedná o dvoumatraci. 

Kompletní, přehledný ceník v záložce "Ke stažení".

 

Přečtěte si článek Jak fungují ortopedické lamelové matrace!

Příslušenství

17 další produkty v této kategorii

Ke stažení